Forum Footiecup!
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Forum Footiecup!

Forumul celor care joaca Footiecup!
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  Conectare  

 

 FAQ pentru incepatori

In jos 
AutorMesaj
Pabibabum-Sa
Manager
Manager
Pabibabum-Sa


Mesaje : 77
Data de inscriere : 26/12/2010
Varsta : 29
Localizare : Botosani

FAQ pentru incepatori Empty
MesajSubiect: FAQ pentru incepatori   FAQ pentru incepatori EmptyDum Dec 26, 2010 8:44 pm

FAQ - Frequently Asked Questions
IPF - Intrebari Puse Frecvent, pentru incepatori.

1. Cum ma inscriu ?
Intri pe Footiecup ; dai Inregistrare ; Introduci username, e-mail ; o sa primesti un e-mail in care ai parola contului, o folosesti ca sa intri pe cont.
2. Ce fac dupa ce ma inscriu ?
O sa iti apara, dupa ce te inscrii, o fereastra in care sunt trecute niste orase. Poti sa alegi unu dintre ele, sau poti sa cauti orasul tau, sau oricare altu, in tab-ul de mai sus.
Iti alegi orasul, apoi iti apare o pagina in care sa scrii numele echipei pe care o vei avea, si culorile clubului.
Dupa ce ti-ai facut clubul, o sa apara o pagina cu niste nume. Acele nume sunt numele jucatorilor pe care ii ai, pot fi schimbate ! Doar in momentul acesta poti schimba numele jucatorilor, mai tarziu nu se poate !
3. Cum pot sa schimb parola ?
Dai pe profil, in josul paginii, si iti apare o pagina in care sunt mai multe date. Pentru a putea schimba parola, introdu ceva la Nume si Prenume, apoi dai in jos pana ajungi la Parola Noua, Confirma Parola Noua. Asa o schimbi.
4. Ce fac prima data, dupa ce mi-am facut echipa ?
Pentru a incepe jocul cu dreptul, primul lucru care il ai de facut este sa iti iei sponsori. Tot timpul sa ceri cat mai mult, pana ajungi la un pret care te multumeste. Sponsorul va incerca sa se apropie cat mai mult, prezentandu-si oferta proprie.
5. Ce sa fac prima data, dupa ce mi-am luat sponsori ?
Pai, iti da 25.000 euro din prima. Cu banii astia, construieste-ti zona de antrenament. Zona de antrenament te lasa sa faci mai multe grupuri de antrenament, si sa iti iei antrenor secund mai puternic. Asistentii vor fi explicati mai jos.
Ca sa iti construiesti zona de antrenament, dai pe Cladiri ( in josul paginii ), dai pe Constructie, si alegi Cerere de oferta pentru nivelul 1, cand vei ajunge la Zona de antrenament 0/3.
Sa negociezi cat sa scoti un pret cat mai mic. Apoi, cu banii ramasi, dai pe Stadion, Infrastructura, si construieste Tabela de marcaj de nivel 1.
Apoi, schimba pretul la bilete, pune 9/10. Du-te la Asistenti, ia-ti Antrenor de tineret de nivel 1, negociaza cu el pana iei cel mai mic salariu pentru el. De asemenea, ia-ti Antrenor secund de nivel 1, tot la fel, negociaza.
Cam atat, pentru inceput.
6. Cum imi fac echipa/asezarea/tactica ?
Dai pe Titulari, sa iti faci asezarea cat mai buna. Apoi, ai Tactica, deasupra. Dai click acolo, iti pui tactica proprie, iti alegi executantul de Lovituri Libere, Capitanul etc.
Ca sa vezi toti jucatorii, dai pe Lot. Ca sa vezi golurile marcate/cartonasele galbene/rosii, dai pe Lot > Statistici (deasupra).
Ca sa vezi cat de buni sunt jucatorii, sau sa ii compari, dai pe Lot>Compara jucatori.
7. Ce inseamna antrenament ?
Antrenament, este optiunea jocului prin care iti cresti jucatorii. Dand click pe Antrenament, iti apare o pagina noua, impartita in 6 patratele (la inceput). Fiecare patratel inseamna o perioada de antrenament. Sunt maxim 14 tipuri de antrenament. Antrenamentele difera, fiecare post (GK/ST/LM/RM/CB/FB/DM/OM etc.) are propriile sale antrenamente. Astea va trebui sa le descoperiti singuri.
8. Cum fac bani repede ?
Amicalele reprezinta o metoda foarte rapida de facut bani. Ca sa faci amicale, trebuie sa dai click pe Meciuri Amicale, si sa inviti o echipa, sau sa accepti invitatii de la alte echipe. Pe forum, vei gasi oameni care o sa te invite la amicale.
O alta metoda este sa iti construiesti stadion mare, astfel primind bani pentru meciurile jucate. Este foarte simplu sa construiesti, dai click pe Stadion, si alegi o tribuna din stadion pe care vrei sa o construiesti. Apesi butonul verde Play, si te va duce pe o pagina noua din care iti alegi perioada si costurile de constructie. Desigur, vei negocia pentru un pret cat mai bun.
9. Ce fac asistentii ?
Antrenor secund = creste jucatorii. Cu cat nivelul asistentului este mai mare, cu atat jucatorii vor creste mai mult si, implicit, mai repede.
Antrenor de tineret = aduce si creste jucatorii adusi la echipa. Cu cat nivelul este mai mare, cu atat aduce jucatori mai puternici.
Maseur = creste sanatatea jucatorilor.
Bucatar = ai nevoie de el, doar daca ai gastronomie de lvl 3 minim. El scade preturile la mancarea cumparata.
Director Comercial = acelasi lucru ca bucatarul, doar ca este vorba despre Magazinul Suporterilor de lvl 1.
Parior = organizeaza pariuri. Cred ca nu este nevoie de explicatie.
Avocat = nu stiu . lol . FAQ pentru incepatori 668315 . Oricum nu are rost sa va cumparati :P
Scouter = aduce jucatori fara contract la echipa. Cam buguit in Romania (nu aduce) .
10. Cum joc/cum fac puncte/ cum promovez ?
Dupa ce ti-ai facut echipa, trebuie sa astepti minim 24h ca sa se formeze liga din care vei face parte. Doar primele 3 echipe promoveaza mai departe, ultimele 3 retrogradeaza.
Sus In jos
https://footiecup.forumgratuit.ro
 
FAQ pentru incepatori
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Forum Footiecup! :: Footiecup :: FAQ si Tutoriale-
Mergi direct la: